Euro

Hrvatska pobijedila Srbiju

Deset minuta prije kraja bilo je 19-15, dvije minute prije zvuka sirene i 23-18 te je Hrvatska izborila važnu pobjedu.
Sport / Rukomet | 15. 01. 2022. u 22:30 Bljesak.info

Hrvatska je pobijedila Srbiju u drugoj utakmici na Europskom prvenstvu s 23:20 te tako upisala prve iznimno važne bodove.

Nakon što je veći dio utakmice Hrvatska imala probleme u napadu, zadnjih 15 minuta počeli smo lakše zabijati te se naposljetku ostvariti pobjedu protiv neugodne Srbije.

Po šest golova za Hrvatsku postigli su Ivan Čupić i Ivan Martinović, pet je dodao Tin Lučin, dok su Bogdan Radivojević s pet i Lazar Kukić s četiri gola bili najbolji kod Srbije.

Ovaj dvoboj je praktički odlučivao o drugom putniku u drugi krug natjecanja iz ove skupine uz sigurnu Francusku, izvještava HRT.

Jedino vodstvo Srbije dogodilo se sredinom prvog dijela kada je bilo 6-7, ali tada se "probudio" Cindrić i s tri gola do odlaska na odmor odveo Hrvatsku do 11-9.

Za prolazak u drugi krug Hrvatska još treba u ponedjeljak od 18 sati svladati otpisanu Ukrajinu.

Nakon dva kola vodi Francuska s četiri boda, Srbija i Hrvatska imaju po dva, a Ukrajina je na dnu bez bodova.

HRVATSKA - SRBIJA 23-20 (11-9)

Szeged. Uj Arena. Gledatelja: . Suci: Robert Schulze i Tobias Toennies (Njemačka).

HRVATSKA: Pešić (2), Šunjić 1 (4 obrane); Marić, Gadža, Ivić, Čupić 6, Musa, Cindrić 3, Grahovac, Lučin 5, Jaganjac 2, Ravnić, Martinović 6 (1), Šipić, Glavaš, Jelinić

SRBIJA: Bomaštar, Cupara 10 obrana; Borzaš 2, Sretenović, Đukić 2 (1), Pešić, Radivojević 5 (2), Pechmalbec 1, Ilić 1, Kukić 4, Šotić, Marsenić 2, Orbović 3, Radović, Milosavljević, Ivanišević

Isključenja: Hrvatska 12 minuta; Srbija 8 minuta

Sedmerci: Hrvatska 1/2; Srbija 3/3