Još jedna dupla kruna

Grude bez problema do novog trofeja u Kupu

Krenule su gošće sa 8:4, do poluvremena je o bilo velikih 19:7, dok je u desetoj minuti nastavka na semaforu stajalo 23:10.
Sport / Rukomet | 22. 05. 2023. u 09:22 Bljesak.info

Rukometašice Grude su nastavile svoju dominaciju. I ovu sezonu su zaokružile duplom krunom, nakon osvojene titule prvaka, stigao je i trofej namijenjen pobjedniku Kupa. U finalnom susretu prvakinje BiH su savladale domaćina, momčad Hadžića bez problema 39:21. Konačan rezultat potvrđuje dominaciju igračica Zlate Zubac.

Krenule su gošće sa 8:4, do poluvremena je o bilo velikih 19:7, dok je u desetoj minuti nastavka na semaforu stajalo 23:10. Sjajnu utakmicu je odigrala Jovana Ilić koja je postigla 14 golova, Mia Lugonjić je dodala šest. Kod Hadžića su najefikasnije bile Amina Hadžiabdić, Adna Halebić i Dejana Kulić s po pet golova.

Kapetanica HRK Grude , Karla Lovrić je proglašena najboljom igračicom završnog turnira, a Jovana Ilić je najbolji strijelac. Za momčad Gruda ovo je šesti trofej u Kupu BiH.