Svjetsko prvenstvo

SAD i Wales odigrali bez pobjednika

Amerikance u vodstvo doveo Timothy Weah u 36, a bod Velšanima donio Gareth Bale pogotkom iz penala u 82. minuti
Sport / Qatar 2022 | 21. 11. 2022. u 22:04 Bljesak.info

Nogometne reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država i Walesa odigrale neriješeno 1:1 u prvom kolu grupe “B“ Svjetskog prvenstva koje se igra i Katru, javlja Anadolu Agency (AA).

Amerikanci su dosta bolje otvorili utakmicu na stadionu “Ahmad bin Ali“ u Al-Rayyanu, pa su i stvorili nekoliko jako dobrih prilika, ali je velški golman Wayne Hennessy sjajno reagovao i sačuvao mrežu. Ipak, u 36. minuti bio je nemoćan. Nakon odličnog proigravanja Christiana Pulisica sam pred Hennessyja je istrčao Timothy Weah, koji je bio neumoljiv i pogodio je za vodstvo SAD-a.

Velšani su zaigrali mnogo bolje u drugom poluvremenu, a to im se isplatilo u završnici utakmice. Kada su pogotkom kapitena Garetha Balea u 82. minuti iz penala izjednačili na 1:1. Prethodno je i Ban Davies imao sjajnu priliku da postigne gol, ali je njegov pokušaj glavom sa sedam-osam metara fenomenalno zaustavio američki golman Matt Turner.

U prvom današnjem duelu grupe “B“ Engleska je deklasirala Iran rezultatom 6:2.