Dva u pet dana

Summer McIntosh oborila opet svjetski rekord

"Bio je to prvi put da sam stvarno čula publiku tijekom svoje utrke. I nevjerojatno je imati svu svoju obitelj i prijatelje na tribinama koji me bodre. To mi je stvarno pomoglo u zadnjih 100 metara", izjavila je Kanađanka.
Sport / Ostali sportovi | 02. 04. 2023. u 17:21 Bljesak.info

Kanadska plivačka zvijezda Summer McIntosh (16) oborila je svjetski rekord na 400 metara mješovito u subotu u Torontu, pet dana nakon što je srušila 400 metara slobodno.

Aktualna dvostruka svjetska prvakinja isplivala je udaljenost za 4:25.87 minuta, tijekom kanadskih selekcija koje se računaju za sljedeće Svjetsko prvenstvo u Fukuoki (14.-30. srpnja).

Za gotovo pola sekunde, točno 49 stotinki, popravila je staro referentno vrijeme Mađarice Katinke Hosszu, postavljeno na Olimpijskim igrama u Riju 2016. (4:26.36).

Na posljednjem svjetskom prvenstvu u Budimpešti, Summer je osvojila dvije zlatne medalje na 200 metara leptir,
odnosno na 400 mješovito, srebro na 400 slobodno te broncu u štafeti 4x200 slobodno. Pored toga je na Igrama Commonwealtha