Masters 1000

Šok u Rimu: Kvalifikant izbacio Alcaraza, sad ide na Ćorića

Mađarski kvalifikant Fabian Morozsan eliminirao je drugog tenisača svijeta Carlosa Alcaraza u trećem kolu Mastersa u Rimu. Od Španjolca je bio bolji u dva seta – 6:3, 7:6.
Sport / Ostali sportovi | 15. 05. 2023. u 15:38 Bljesak.info

Viđena je prava senzaciju na Mastersu 1000 u Rimu.

Alcaraz je bio veliki favorit prije dvoboja, ali mađarski kvalifikant je odigrao meč života te uz slabiju predstavu Španjolca došao do ogromne pobjede.

U prvoj dionici napravio je jedan break što mu je bilo dovoljno za osvajanje seta sa 6:3, a Alcarazu nije dozvolio nijednu break priliku.

U drugom setu obojica su tenisača napravila po jedan break te je odluka pala u trinaestoj igri.

Poveo je tamo Alcaraz sa 4-1, ali Marozsan pronalazi snage za preokret te slavi nakon jednog sata i 42 minuta igre. Ovo je prvi nastup za Marozsana u glavnom ždrijebu nekog ATP turnira, kao i na Masters 1000 turniru.

Protivnik u osmini finala mu je hrvatski tenisač Borna Ćorić.

On je u ponedjeljak u dvoboju 3. kola nadigrao Španjolca Roberta Carballesa Baenu (ATP – 51.) sa 7:6 (3), 6:1.