Bravo!

Sjajna Lana Pudar osvojila brončanu medalju u Berlinu

Pudar je dionicu isplivala za 2:08.9 i tako osvojila novu medalju.
Sport / Ostali sportovi | 06. 10. 2023. u 18:59 Bljesak.info

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar nastupila je u finalnoj utrci na Svjetskom mitingu u Berlinu u disciplini 200 metara delfin.

Lana je pružila još jedan sjajan nastup i zauzela treće mjesto i tako osvojila brončanu medalju u disciplini 200 metara delfin.

Zlato je otišlo u ruke Kinsekinje Zhang Yufei (2.07:11), dok je srebro uzela stara Lanina rivalka Helena Rosendahl Bach sa vremenom 2.08.74.

Treba istanuti da je Lana bila i najmlađa sudionica ovog finala.

Mlada Mostarka je u kvalifikacijama imala vrijeme 02:11.71 i prošla prva kroz cilj u svojoj grupi, a ostvarila je ukupno treće vrijeme u kvalifikacijama.

Za Lanu Pudar nastup na Svjetskom kupu dolazi poslije izvrsnih rezultata na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu, gdje je osvojila tri medalje – dvije zlatne i jednu srebrenu.

Svjetski kup u Berlinu okupio je najbolje plivačice i plivače iz cijelog svijeta na startu nove sezone.