Premijer liga BiH za odbojkašice

Odbojkašice Mostara poražene od Slobode u pet setova

U odlučujućem petom setu Mostar je vodio 12:11 da bi Sloboda serijom 4:0 osvojila set s 12:15
Sport / Ostali sportovi | 09. 02. 2018. u 20:45 Bljesak.info

Odbojkašice Studentskog odbojkaškog kluba Mostar poražene su od OK Slobode s 2:3 (17:25, 25:20, 25:22, 14:25, 12:15) u susretu 15. kola Premijer lige BiH igranom u dvorani Bijeli Brijeg u Mostaru.

Gošćama iz Tuzle pripao je prvi set (17:25), a Mostarke su u nastavku preokrenule povevši u setovima 2:1 (25:20, 25:22).

''Studentice'' nisu uspjele u četvrtom setu staviti točku na ''i'' te doći do pobjede jer su Tuzlanke bile i više nego uvjerljive osvojivši ga s rezultatom 14:25.

U odlučujućem petom setu Mostar je vodio 12:11 da bi Sloboda serijom 4:0 osvojila set s 12:15 osiguravši dva boda iz ovoga susreta dok je SOK Mostaru pripao bod.

Slobodi je bila ovo peta pobjedu za sedmo mjesto na ljestvici s ukupno 16 bodova, dok je SOK Mostar ostao na osmom mjestu s 13 bodova.

U 16. kolu mostarske odbojkašice gostuju u Gacku dok im u 17. kolu dolazi ŽOK Modriča koja im je izravni konkurent u borbi za ostanak u ligi.