Sjajan rezultat

Odbojkašice drugi put zaredom idu na Europsko prvenstvo

U svakom od tri seta, bh odbojkašice su držale utakmicu pod kontrolom. Na kraju je posao bio završen za 82 minute, po setovima 21:25, 22:25, 20:25. Na ovaj način reprezentacija BiH je uzvratila Grkinjama za poraz na početku kvalifikacija.
Sport / Ostali sportovi | 08. 09. 2022. u 00:29 Bljesak.info

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine uvjerljivo je savladala Grčku u četvrtoj utakmici kvalifikacija i tako izborila plasman na Evropsko prvenstvo koje se igra naredne godine. To je drugo uzastopno Europsko prvenstvo koje su bh odbojkašice izborile.

Najviše poena za reprezentaciju BiH su osvojile Dajana Bošković (19) i Ajla Pardžik (14). Do kraja kvalifikacija BiH mora odigrati dva susreta na domaćem terenu protiv Norveške, u situaciji kada ima devet bodova. Švicarska je treća sa šest bodova, ali do kraja imao jedan manje od BiH i slabija je u međusobnom omjeru.

BiH i Norveška igraju u Sarajevu narednog vikenda. Uspjeh je veći kada se zna, da je reprezentacija u ovom ciklusu igrala bez igračica kao što su Edina Begić, Edina Selimović, Iman Isanović. Europsko prvenstvo se igra naredne godine u četiri zemlje, domaćini su Belgija, Italija, Estonija i Njemačka.