Na početku kvalifikacija

Odbojkaši poraženi od Švicarske

Sport / Ostali sportovi | 04. 08. 2022. u 00:17 Bljesak.info

Muška odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je poraz na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.Odbojkaši BiH su u prvom kolu skupine G u Sarajevu, u dvorani "Ramiz Salčin" poraženi od selekcije Švicarske sa 1:3 (25:23, 23:25, 18:25, 19:25).

Bh odbojkaši su odradili dobar posao u prvom setu, poveli su 8:4, pa su imali 16:11, što je bila dovoljna prednost koju nisu ispustili do kraja seta koji je trajao 27 minuta. Drugi set je bio neizvjesniji, posebno njegova završnica i malo je nedostajalo da BiH čak stigne i do prednosti od 2:0.

Na kraju su Švicarci otišli do 23:25 i čini se daje upravo taj drugi set prelomio utakmicu, jer u nastavku domaći odbojkaši nisu uspjeli uhvatiti priključak, posebno u četvrtom setu.

Što se tiče kvalifikacija za Europsko prvenstvo, BiH naredna dva meča igra u gostima, protiv Albanije, sedmog ovog mjeseca, odnosno Rumunjske tri dana kasnije. Kvalifikacije će biti završene za 17 dana, utakmicom Švicarska - BiH.