Yunus Emre

Mostarski streličari osvojili nagrade na 2. balkanskom turniru streličarstva održanom u Sarajevu

U ženskoj kategoriji, prvo mjesto je osvojila Almina Baralija iz Mostara.
Sport / Ostali sportovi | 17. 05. 2022. u 17:40 Bljesak.info

U Sarajevu je završen 2. balkanski turnir u streličarstvu kojeg je organizirao Institut Yunus Emre i Fondacija streličara iz Istanbula.

Na turniru koji je imao 80 sudionika iz sedam balkanskih zemalja, u ženskoj kategoriji, prvo mjesto je osvojila Almina Baralija iz Mostara, koja je prva bila i prošle godine u S.Makedoniji, dok je Nasiha Hasić iz Sarajeva osvojila drugo mjesto.

U kategoriji muškaraca, prvo mjesto je osvojio Irfan Mehmed iz Sjeverne Makedonije, dok je drugi bio prošlogodišnji pobjednik Amel Baljić iz Mostara.

Natjecatelji koji su osvojili prva i druga mjesta će se natjecati 29. svibnja na završnom turniru Kupa Osvajača koji će se održati u Istanbulu.

Predstavljanjem turskog tradicionalnog streličarstva pod Starim mostom turnir je priveden kraju.