Judo klub Mostar

Mostarci se vratili kući s četiri nove medalje

''Mostarci su se vratili kući sa 4 nove medalje i velikim iskustvom uzimajući u obzir da je upravo ovo bilo prvo natjecanje većini naših natjecatelja'', rečeno je iz judo kluba Mostar.
Sport / Ostali sportovi | 22. 04. 2018. u 19:42 Bljesak.info

U Sarajevu je na Grbavici, održan judo turnir  26. Kup "Vinko Šamarlić". Natjecanje je okupilo oko 400 natjecatelja iz Bosne i Hercegovine i zemalja regije. Organizator natjecanja je bio Judo Klub "Željezničar". Sudjelovao je judo klub "Mostar".

U kategoriji ispod 9 godina (U9) Nejla Bijavica je osvojila srebrenu medalju (-25kg). Arian Koš je u težinskoj kategoriji -38kg osvojio brončanu medalju. U istoj uzrasnoj kategoriji nastupili su i Adem Isanović i Ahmet Isanović, koji uz veliko zalaganje nažalost nisu stigli do plasmana.

U uzrastu ispod 12 godina (U12) judo klub "Mostar" imao je dva predstavnika. Sara Trebović je u kategoriji -44kg pokazala izuzetnu kvalitetu te osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju. Natjecatelj Emelin Ćurić (-34kg) uz veliko zalaganje i nedostatak iskustva je ovaj put ostao bez medalje.

Adnan Demirović u kategoriji +73kg (U15) je ostvario lagane pobjede do finala u kojem je nažalost falilo iskustva te je osvojio srebrenu medalju i drugo mjesto.

''Treneri u klubu su zadovoljni prikazanim na borilištima te prije svega spremnosti naših natjecatelja da napreduju. Judo klub "Mostar" već idući tjedan očekuje turnir u Berkovićima'', priopćeno je iz ovog kluba.