U finalu savladali Centar 2

Lijeva Obala - Široki Brijeg osvojila Ligu Hercegovine

Za najboljeg golmana proglašen je Denis Ševo iz pobjedničke momčadi, dok je iz iste momčadi i najbolji strijelac turnira Pero Ševo. Najbolji igrač na turniru je Marin Šunjić (Centar 2).
Sport / Ostali sportovi | 27. 08. 2022. u 12:17 Bljesak.info

Nakon Kočerina i Knešpolja, trofej Lige Hercegovine završio je u rukama igrača Lijeve Obale - Široki Brijeg. U finalu ovogodišnjeg, 17. po redu zdanje Lige Hercegovine, Širokobriježani su rezultatom 7:4 nadigrali momčad Centar 2 iz Mostara.

Finalni susret je ponudio odličan mali nogomet, uz dosta uzbuđenja. Momčad iz Širokog Brijega je stigla prva do prednosti nakon asistencije Marina Sesara za Marka Mikulića koji je pogodio iz okreta. Centar je stigao do izjednačenja golom iskusnog Marina Šunjića, međutim Pero Ševo i Vinko Zadro su osigurali dva gola prednosti svojoj momčadi. Do poluvremena se Centar 2 vratio u igru golom Nikole Šunjića. Kada je na početku drugog dijela pogodio Mate Bilić za 3:3 činilo se kako će ova utakmica biti otvorena do kraja.

Međutim u nastavku, Lijeva obala - Široki Brijeg golovima Sesara, Ševe i Zadre odlazi na velikih plus tri. Pitanje pobjednika je definitivno odlučeno drugim golom Marka Mikulića za velikih 7:3.Počasni gol za Mostarce zabio je Marin Šunjić.

Treće mjesto na ovogodišnjem izdanju Lige Hercegovine je pripalo momčadi Grude Zapad koja je nakon boljeg izvođenja penala savladala Gornji Ograđenik (Čitluk) 5:4.