U kvalifikacijama na 50 metara leptir

Lani za 16 stotinki pobjeglo još jedno finale

Da je ovo bila jedna od bržih kvalifikacijskih utrka pokazuje i činjenica da samo Sarah Sjoestrom bila brža od Kromowidjojo, ukupno gledajući svih sedam kvalifikacijskih utrka. Lanu je do polufinala dijelo 16 stotinki.
Sport / Ostali sportovi | 18. 12. 2021. u 09:09 Bljesak.info

Jučerašnji fenomenalni nastup i osvojena medalja očito su ostavili traga, pa se Lana Pudar nije uspjela plasirati u polufinale utrke na 50 metara leptir.Lana je plivala u šestoj utrci te je isplivala vrijeme 26.37, što je bilo dovoljno za osmo mjesto.

Zaostatak za najbržom bio je sekundu i 40 stotinki. Nizozemka Ranomi Kromowidjojo je ostvarila vrijeme 29.47. Kromowidjojo je zanimljivo, svoju prvu medalju na europskim prvenstvima osvojila 2007.godine u Debrecenu (mali bazeni) kada je Lana je imala samo godinu dana.

Pored Kromowidjojo u polufinale su iz ove skupine prošle Amerikanka Claire Curzan s 27.17, Kineskinja Yufei Zhang (25.20), Ruskinja Arina Surkova (25.33), Grkinja Anna Ntountunaki (25.81), te Francuskinja Marie Wattel (25.82).