U nedjelju je u prostorijama STK Mostar održano Otvoreno prvenstvo Hercegovine 2025 u stolnom tenisu za sve rekreativce. Turnir je okupio 32 igrača iz cijele Hercegovine, prvi dio turnira se igrao po skupinama, gdje su iz svake skupine, dva najbolje plasirana igrača prošla dalje u nokaut fazu.
U završnici turnira, u polufinalu su se sastali Karlo Marić i Igor Banožić, Marić je slavio u četiri seta 3-1. U drugom polufinalu Miki Olabarri je nakon dosta uzbuđenja savladao Damira Musu 3-2.
Olabarri je bolje ušao u finale i poveo 1-0, međutim Marić s dva brza seta okreće meč u svoju korist i vodi 2-1. U četvrtom setu koji je mogao otići na jednu ili drugu stranu, Olabarri nije uspio iskoristiti svoje prilike, svoje set lopte pa iskusniji Karlo Marić slavi 3-1.
Marić je potvrdio dominaciju na turniru rekreativaca s obzirom na to da je ovo njegov već treći osvojeni turnir zaredom. Poraženi polufinalisti su završili na diobi trećeg mjesta.
Ukupan plasman:
1.mjesto: Karlo Marić (Široki Brijeg)
2.mjesto: Miki Olabarri (Mostar)
3.mjesto: Igor Banožić (Kočerin)
3.mjesto: Damir Musa (Mostar)
"Ove godine na turniru su nastupila 32 igrača, te sam 5-6 dana prije početka turnira morao zatvoriti prijave, jer je to maksimalan broj igrača. Jako sam zadovoljan prikazanom igrom i iz godine u godinu turnir je sve jači i jači, a par "rekreativnih" igrača koji su prethodnih godina igrali ovaj naš turnir otišli su i korak dalje pa sada igraju i Hrvatsku drugu ligu, Federalnu ligu, pa čak i Premijer ligu, tako da se vidi evidentan napredak skoro svih natjecatelja. Otvorene su prijave za novu sezonu Stolnoteniske Lige Rekreativaca Hercegovine (STLRH), koja bi trebala startati 23.03. Očekujem 10-12 prijavljenih ekipa iz cijele Hercegovine" poručio je organizator turnira i STLRH-a glavni trener kluba Toni Vranjić.