Nove medalje

Karate klub Mostar se okitio s 5 zlatnih, dvije srebrene i sedam brončanih medalja

Sport / Ostali sportovi | 19. 02. 2023. u 20:10 Bljesak.info

Karate klub Mostar je u subotu nastupio na 5. Baščaršija Međunarodnom kupu Sarajevo sa 11 natjecatelja.

''Naši natjecatelji su osvojili pet zlatnih medalja, od toga jedna ekipno, tri srebra, četiri brončane od toga jedna ekipno'', navode u priopćenju kluba.

Zlatnu medalju, kako navode, u kategoriji djevojčice 10 godina Hana Humačkić prvi nivo, Nejla Maksumić 11+ drugi nivo, Đulić Danin 11+ drugi nivo, Lajla Marić 11+ prvi nivo, i ekipno ekipa 11 godina dječaci u sastavu Faris Bobar, Demir Boloban i Danin Đulić.

Drugo mjesto u službenoj kategoriji  11 godina osvojio je Faris Bobar, drugo mjesto Rijad Boloban drugi nivo.

Brončane medalje osvojili su -  Lajla Marić drugi nivo, Ilma Trbonja, Amina Rahimić, Faris Bobar, Boloban Rijad i Boloban Demir treći nivo i bronača medalja kata tim 12-13 godina Maksumić Nejla, Amina Rahimić i Lajla Marić.

''Tako da je naš klub na ovom turniru osvojio 5 zlatnih medalja, 2 srebrene medalje i 7 brončanih medalja. Na ovom turniru treneri su bili Salih Grbić, Senad Ramadanović i Anes Rahimić. Zbog ozljedee naša najbolja natjecateljicaa kadetkinja Enela Maksumić nije mogla nastupiti. Sportski pozdrav za sve naše fanove kluba'', poručili su.