Davis Cup

Kanada protiv Australije za naslov

Tenisači Kanade i Australije borit će se za ovogodišnji naslov pobjednika Davis Cupa, a Kanađani su do finala došli preokretom u polufinalnom dvoboju s Italijom koja je povela 1-0...
Sport / Ostali sportovi | 27. 11. 2022. u 00:40 Bljesak.info

Felix Auger-Alissime izjednačio je na 1-1, a onda u paru s Vasekom Pospisilom donio odlučujući bod.

Auger-Aliassime i Pospisil su slavili protiv Mattea Berrettinija i Fabija Fogninija sa 7-6 (2), 7-5. U prvom setu su Kanađani nadoknadili 'break' zaostatka (3-1) i onda odigrali nepogrešivo u 'tie-breaku'. Talijani su drugi set otvorili osvojivši prva dva gema, ali su odmah i izgubili prednost. Fognini je kod 5-5 izgubio servis, a Auger-Aliassime je u sljedećem gemu izvukao 15-40 i odveo Kanadu u finale.

Prethodno je svladao Lorenza Musettija (ATP - 23.) sa 6-3, 6-4 i tako izjednačio rezultat na 1-1. U prvom pojedinačnom dvoboju Lorenzo Sonego (ATP - 45.) je pobijedio Denisa Shapovalova (ATP - 18.) sa 7-6 (4), 6-7 (5), 6-4.

U nedjeljnom finalu (13 sati) Kanadu čeka reprezentacija Australije koja je u petak preokretom došla do pobjede od 2-1 nad Hrvatskom.

Australci će po 48. put igrati u finalu, ali prvi put od 2003., kad su osvojili posljednji od svojih 28 naslova. Kanađani su po drugi put u finalu. Prvi put su igrali za naslov 2019. u Madridu, u prvoj godini novog formata natjecanja, a pobijedili su ih Španjolci.