Kako je počela tako i završila

Još jedno zlato za Schouten

Kanađanka Ivanie Blondin imala je lijepu prednost na ulasku u završnu ravninu finalne utrke, no finiš je Schouten odradila fantastično. Prestigla ju je te ukupno osvojila treće zlato na Igrama, odnosno, četvrtu medalju u Pekingu.
Sport / Ostali sportovi | 19. 02. 2022. u 12:17 Bljesak.info

Olimpijske igre u Pekingu otvorila je osvojivši zlatnu medalju u brzom klizanju na 3.000 m, oborivši olimpijski rekord u vremenu 3:56.93 minute. Nakon toga je uzela drugo zlato na u utrci na 5.000 metara također oborivši još jedan olimpijski rekord s vremenom 6:43.51 minuta.

Na kraju je Irene Schouten priču zaključila trećim zlatom posljednjeg dana Igara. U zadnjoj utrci na Igrama najbrža je bila u masovnom startu.

Time se Nizozemska potvrdila kao apsolutni vladar ovog sporta i na ZOI u Pekingu. Ukupno su Nizozemci osvojili 12 medalja - šest zlata, četiri srebra i dvije bronce.

Druga je na kraju bila Kanađanka Blondin, a treća Talijanka Francesca Lollobrigida. Aktualna olimpijska prvakinja, Japanka Nana Takagi, zbog pada u polufinalu nije izborila finale, dok su se u finalnoj utrci dogodila nova tri pada