Uspješan vikend

Kadeti mostarske Neretve opet najbolji

Mostarska Neretva nastupila je sa svojih 11 natjecatelja, a u Mostar su se vratili sa 10 osvojenih medalja i 2 pehara. Osvojene su 4 zlatne, 3 srebrene i 3 brončane medalje.
Sport / Ostali sportovi | 13. 09. 2021. u 07:33 Bljesak.info

Proteklog vikenda u Sarajevu je održan Međunarodni judo turnir u organizaciji JK Željezničar. Turnir je održan u sportskoj dvorani ''Goran Čengič'' na Grbavici.

Ovo natjecanje se tradicionalno održava u čast velikog sportaša i heroja grada Sarajeva, Vinka Šamarlića koji je poginuo 8. lipnja 1992.godine, nekoliko dana prije odlaska na Olimpijske igre u Barceloni.

Na XXIX. Memorijalu u čast Šamarlića okupilo se preko 350 natjecatelja iz Srbije, Hrvatske, Crne Gore i cijele Bosne i Hercegovine.

''Judaši Neretve u konkurenciji kadeta i ovaj put bili su bez premca, te ostvarili sjajan uspjeh osvojivši pehar za ekipno prvo mjesto od ukupno 35 ekipa iz regije sa najvećim brojem bodova. Podsjećamo kako su kadeti Neretve, aktuelni prvaci Herceg Bosne u borbama, te prvaci BiH u katama'', navode iz kluba.

Pored ovog sjajnog rezultata klub je osvojio i titulu za najuspješnijeg natjecanja cijelog turnira, a ovaj put to je bio Rino Vrljić, inače još uvijek ml.kadet. Vrljić se natjecao u dvije starosne kategorije (U15) i (U18), te u oba uzrasta napravio sjajan rezutat osvojivši dvije zlatne medalje. Podsjetimo i na to da je Vrljić dvostruki prvak BiH za 2021. godinu.

JK Neretva je na turniru ostvario sjajan rezultat, osvojivši pehar za najuspješniju ekipu kadeta, pehar za najuspješnijeg natjecatelja turnira, te u ukupnom poretku i broju bodova zauzela 6 mjesto od ukupno 35 judo timova. Ovaj put bez medalje ostali su Đulijano Osmanović i David Brkić, a ekipu iz Neretve vodili su treneri Majo Ćeško i Srđan Ajvaz.