Hrvatska

Europsko seniorsko prvenstvo u hrvanju: Poznati finalisti u kategoriji slobodnim stilom

Turski hrvač Taha Akgul plasirao se u finale Evropskog prvenstva za seniore u Zagrebu savladavši u utorak Italijana Abrahama de Jesusa Conyeda Ruana rezultatom 4:0.
Sport / Ostali sportovi | 19. 04. 2023. u 08:37 Bljesak.info

Turski hrvač Taha Akgul plasirao se u finale Europskog prvenstva za seniore u Zagrebu savladavši u utorak Talijana Abrahama de Jesusa Conyeda Ruana rezultatom 4:0, javlja Anadolija.

Anadolija / Hrvatska: Europsko prvenstvo u hrvanju

On će se sutra u finalu u kategoriji do 125 kilograma slobodnim stilom boriti protiv Gene Petriashvilija.

Njegov sunarodnik Ibrahim Cigtci osvojio je brončanu medalju pobijedivši ukrajinskog rivala Murazija Mchedlidzea.

U finale Europskog prvenstva plasirali su se i Zelimkhan Abakarov i Arsen Harutyunyan (61 kg), Tajmuraz Salkazanov i Frank Chamizo (74kg), Dauren Kurugliev i Myles Amine (86kg), te Osman Nurmagomedov i Feyzullah Akturk (92 kg).

U zagrebačkoj Areni u ponedjeljak je otvoreno 74. izdanje Europskog seniorskog prvenstva u hrvanju koje se u glavnom gradu Hrvatske održava od 17. do 23. travnja.

Na EP-u nastupa 466 sportista iz 36 zemalja koji će se nadmetati u slobodnom stilu, grčko rimskom stilu i u hrvanju za žene.