ATP Rim

Đoković lakoćom u osminu finala

Đoković će u meču za plasman u četvrtfinale turnira na kojem je osvojio pet naslova i još šest puta bio u finalu, igrati protiv pobjednika dvoboja njegovoj sunarodnjaka Lasla Đerea i Švicarca Stana Wawrinke.
Sport / Ostali sportovi | 10. 05. 2022. u 19:42 Bljesak.info

Prvi tenisač svijeta Novak Đoković lakoćom je prošao u osminu finala na rimskom Masters 1000 turnira pobijedivši u dvoboju 2. kola Rusa Aslana Karaceva (ATP - 35.) sa 6-3, 6-2 za 90 minuta.

U utorak je svog suparnika u meču drugog kola saznao najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić. To će biti najbolje rangirani britanski tenisač Cameron Norrie (ATP - 11.) koji je u prvom kolu svladao domaćeg predstavnika Lucu Nardija (ATP - 201.) sa 6-4, 6-4.

Bit će to drugi međusobni dvoboj Čilića i Norrieja, a Britanac je slavio u prvom sa 7-6 (5), 7-5 odigranom prošle godine na zemljanoj podlozi u portugalskom Estorilu.

Rimski sraz najbolje rangiranig hrvatskog i britanskog tenisača na rasporedu je u srijedu.