Judo klub Borsa

Četiri judaša iz Mostara predstavljat će BiH na Europskom prvenstvu

Četiri judaša iz Mostara kvalificirala su se u reprezentaciju BiH i time osigurala nastup na Europskom prvenstvu
Sport / Ostali sportovi | 03. 11. 2017. u 17:36 Bljesak.info

Judo klub "Borsa" iz Mostara je na održanom prvenstvu Bosne i Hercegovine u uzrastu mlađih seniora i seniorki do 23 godine osvojio titulu najuspješnijeg judo kluba na spomenutom službenom natjecanju.

U ukupnom poretku JK "Borsa" je sa osvojenih 12 bodova zauzeo prvo mjesto, dok je drugo mjesto zauzeo JK Famos iz Istočnog Sarajeva sa osvojenih 9 bodova, a treće mjesto JK Bosna iz Sarajeva sa osvojenih 8 bodova.

Judo klub Borsa na natjecanju je nastupila sa devet natjecatelja, a čak njih šest ušlo je u finale.

Ostvareni su odlični rezultati, a između ostalog titulom prvaka BiH okitli su se Petar Zadro i Jure Zovko, ponovivši tako rezultat s proteklog prvenstva BiH održanog prošle godine u Sarajevu.

Petar Zadro, Jure Zovko, Jozo Zovko i Domagoj Marić svojim nastupima i rezultatom kvalificirali su se u reprezentaciju BiH za urast mlađih seniora do 23 godine, te će tako imati pravo nastupa na predstojećem prvenstvu Europe koje će se održati od 10. do 13. studenog u Podgorici.