ATP Finals

Austrijanac Thiem u fenomenalnom meču pobijedio Đokovića

Nakon što je u prvom kolu bio bolji od Mattea Berrettinija, Novak je u utorak poražen u tri seta i nakon velike borbe koja je otišla na stranu Dominica Thiema sa 6:7, 6:3, 7:6.
Sport / Ostali sportovi | 13. 11. 2019. u 08:03 Bljesak.info

U spektakularnom meču 2. kola ATP Finalsa Dominic Thiem slavio je protiv Novaka Đokovića s 2:1, po setovima 6:7,6:3,7:6.

Đoković je dobro kontrolirao situaciju u prvom setu, u tie-breaku je došao do vodstva, no početkom drugog seta kao da je nestao na terenu.

Austrijanac je poveo 3:0, na kraju osvojio set sa 6:3, a velika borba viđena je i u odlučujućem, trećem setu.

Thiem je breakom otvorio set, Novak se uspio vratiti, ali kod 5:5 očajno servisa Đoković, pa Thiem stiže do 40:0 i koristi prvu break šansu, stiže do 6:5, ali Novak se vraća i ulazi se ponovo u tie-break.

Iako je srpski tenisač u tie-breaku poveo 3:0, vodio i 4:1, na kraju je doživio poraz.

Bio je to deseti dvoboj Đokovića i Thiema te četvrta pobjeda 26-godišnjeg Austrijanca koji je slavio u četiri od posljednjih pet njihovih obračuna. No, ova pobjeda za Thiema ima dodatnu težinu, jer je sve dosadašnje trijumfe protiv Novaka ostvario na zemljanoj podlozi.

S obzirom da je Thiem u prvom kolu svladao Federera, Austrijanac se plasirao za polufinale. Đoković i Federer će u međusobnom meču odlučiti o drugom mjestu u polufinalu iz njihove skupine.