Tenis

Zverev porazio Nadala na završnom Mastersu u Londonu

Sport / Ostali sportovi | 12. 11. 2019. u 09:08 Bljesak.info

Prvi tenisač svijeta Rafael Nadal poražen je u prvom kolu završnog Mastersa u Londonu od Nijemca Alexandera Zvereva rezultatom 2:0 u setovima, javlja Anadolu Agency (AA).

Zverev je nakon odlične igre prvi set dobio sa 6:2, dok je u drugom setu bio bolji sa 6:4.

Ranije u istoj skupini grčki tenisač Stefanos Tsitsipas je pobijedio Rusa Daniila Medvedeva s 2:0 u setovima. Nakon dosta izjednačene igre, Grk je prvi set dobio sa 7:6. U drugom setu je bio dosta bolji te je slavio sa 6:4.

U skupini “Bjorn Borg“, u nedjelju su pobjede ostvarili Novak Đoković i Austrijanac Dominic Thiem. Đoković je pobijedio Italijana Mattea Berrettinia (6:2, 6:1), dok je Thiem bio bolji od Švicarca Rogera Federera (7:5, 7:5).

Na završnom turniru sezone u Londonu nastupa najboljih osam tenisača svijeta.