FOTO | VIDEO

Atletika u Mostaru ima budućnost: Stigle europske medalje

''Došli smo spremni i vjerovali smo da možemo osvojiti neku od medalja'', rekao je osnivač Škole atletike Mostar - Armin Duzić.
Sport / Ostali sportovi | 12. 09. 2023. u 13:42 M.L. | Bljesak.info
Vjerovali smo da možemo osvojiti medalju

S jednog od najvećih i najznačajinih natjecanja u Europi za uzrast do 16 godina u Češkoj, atletičari Škole atletike Mostar vratili su se s jednim zlatom i jednom broncom.

Emina Đulić osvojila je treće mjesto u skoku u dalj, dok se Afan Koso okitio zlatom u skokom u vis.

Spremni po medalju

Emina Đulić se natjecala u disciplinama 60 metara i skok u dalj.

''Na 60 m sam prošla u finale grupe B. U skoku u dalj sam završila na trećem mjestu'', kaže Emina koja ide u 9. razred osnovne škole.

''Svi su bili iznenađeni, bili su zadovoljni. Imala sam i doček u školi, iznenadili su me, priredili su mi iznenađenje i sretna sam što sam ljude učnila sretnim'', dodala je ova Mostarka koja je i na Državnom prvenstvu osvojila zlato, dok je na Federalnom zatvorenom prvenstvu također bila zlatna u kategorijama 60m i skok u dalj.

Popularizacija atletike u Mostaru

Afan Koso se iz Češke se u Mostar vratio sa zlatom oko vrata.

''Preskočio sam preko 138 cm. Zlato mi pomaže da nastavim s treninzima i da se još više trudim na natjecanjima. Držati zastavu BiH je velika čast, sretan sam i u budućnosti želim da tako nastavim'', rekao je Afan za Bljesak.

Popularizacija atletike kojoj je doprinjela Škola atletike Mostar je već sada evidentna, iako postoje tek tri godine.

''Priča se o atletici, mediji su aktivniji, više djece se bavi atletikom, više roditelja zna za atletiku, za atletski klub u Mostaru'', objašnjava osnivač Škole atletike Mostar.