Ljetno prvenstvo

Veležovi plivači broje nove medalje

Za Plivački klub 'Velež' je nastupilo 12 plivača i plivačica. U pojedinačnim i štafetnim utrkama osvojeno je 19 medalja.
Sport / Ostali sportovi | 11. 06. 2019. u 14:43 Bljesak.info

Ljetno državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju održano je u Sarajevu od 7. – 9.6. Nastupila su je 22 kluba iz Bosne i Hercegovine, sa ukupno 290 plivača.

Postignuti su sljedeći rezultati: Tarik Kreso je osvojio jedno treće mjesto na 200 m delfin, Sarrah Nuspahić je osvojila dva druga mjesta na 100 m i 200 m leđno, Adnan Žmiro je bio treći na 100 m slobodno i 100 m delfin, Danis Alikalfić je osvojio drugo mjesto na 200 m leđno i treće mjesto na 50 m leđno.

Velež je bio uspješan i u štafetnim utrkama. Štafete u sastavu: Alikalfić, Marić, Bajgorić, Žmiro osvojila je 3. mjesto na 4x50 m slobodno. Grebović, Žmiro, Marić, Alikalfić osvojila je 2. mjesto na 4x50 m mješovito. Marić, Žmiro, Grebović, Alikalfić osvojila je 2. mjesto na 4x100 m slobodno.