Rutinska pobjeda

FOTO | Zrinjski bez problema riješio Zvijezdu 09 i dodatno se približio Borcu

HŠK Zrinjski očekivano je svladao posljednjeplasiranu Zvijezdu 09 s visokih 4:0 i smanjio zaostatak za banjalučkim Borcem na sedam bodova.
Sport / Nogomet | 08. 04. 2024. u 19:50 M.V. | Bljesak.info

Aktualni prvak BiH pobrinuo se da nema nikakve neizvjesnosti protiv posljednje momčadi na ljestvici Wwin lige i ekipe koja će vrlo vjerojatno ispasti, Zvijezde 09. Već nakon 15 minuta Zrinjski je vodio s 2:0 i bilo je jasno da će upisati tri boda.

U osmoj minuti Tomislav Kiš ubacio je iz slobodnog udarca, a Mario Ćuže je lijevom nogom pogodio suprotni kut gola Zvijezde. Isti igrač postigao je i drugi gol. Hrvoje Barišić poslao je dobru loptu Ćuži, ovaj je pokraj vratara poslao u prazna vrata, a prije nego je dotaknula mrežu loptu je izbacio Miloš Ostojić.

Sudac Nihad Ljajić je na asistenciju pomoćnog suca pokazao da je lopta prešla gol liniju i bilo je to 2:0. Do kraja poluvremena u strijelce se upisao i najbolji strijelac lige. Nemanja Bilbija postigao je 18. prvenstveni pogodak u sezoni, na asistenciju Filipa Bradarića. Zrinjski se zadovoljio visokim vodstvom pa je jedino zanimljivo što se dogodilo do 60. minute bio debi novog igrača Besarta Abdurahimija koji je zamijenio dvostrukog strijelca Ćužu.

Abdurhimi se u 71. minuti mogao upisati i u strijelce, ali njegov šut u posljednji čas blokirao je jedan igrač Zvijezde. Ipak, da će biti pojačanje za Zrinjski Makedonac je pokazao pet minuta kasnije.

Dobro je prošao po desnoj strani i uposlio Bilbiju koji zabija svoj drugi gol na utakmici. 33-godišnji Abdurahimi u 80. minuti imao je stopostotnu priliku, ali ga je u situaciji jedan na jedan nadmudrio vratar Milan Jelovac.

Na kraju je Zrinjski ovom 4:0 pobjedom na najbolji način najavio novi mostarski derbi, protiv Veleža, koji se igra u subotu.