Derbi u Mostaru

Zrinjski srušio Željezničar i izbio na vrh

Aktualni prvak BiH ovom pobjedom izbio je na vrh premijerligaške ljestvice s 49 bodova svrgnuvši do danas vodeći Željezničar koji je sada drugi s dva boda manje.
Sport / Nogomet | 03. 03. 2018. u 16:20 Bljesak.info

Zrinjski je s minimalnih 1:0 slavio protiv Željezničara u derbiju 21. kola Premijer lige BiH igranom na stadionu ''Pod Bijelim brijegom'' u Mostaru.

''Plemići'' su bolje otvorili susret te su imali nekoliko izglednih prilika, no vratar Kjosevski fantastično je branio. No, mrežu mu je u 36. minuti zatresao Semir Pezer. Nakon kornera stvorila se velika gužva u kaznenom prostoru ''Plavih'', a najbolje se snašao Pezer koji je s nekih pet-šest metara poslao loptu u mrežu.

U završnici prvog poluvremena viđena je veoma diskutabilna situacija u kojoj je Jadranko Bogičević startao na Miloša Filipovića u kaznenom prostoru, no sudac Mujić nije pokazao na ''bijelu točku''.

Sredinom drugog dijela susreta Željezničar je kontrolirao igru, no bio je to jalov posjed, a Mostarci su u 62. minuti mogli udvostručiti vodstvo, no Čirjak je pogodio prečku s pet metara nakon Filipovićevog ubačaja.

Deset minuta mogao je Željezničar do izjednačujućeg pogotka, no Ramović je promašio nemoguće - s pet metara loptu je poslao daleko iznad Pirićevog gola.

Do kraja susreta Sarajlije su pokušavale doći do izjednačujućeg pogotka, no nisu uspjeli probiti bedem Mostaraca koji su u 90. minuti mogli potvrditi pobjedu, no vratar Kjosevski skinuo je čist zicer Joviću.