Dva poništena gola

FOTO | Legia slavila u Mostaru, VAR razbjesnio domaće

Poljska Legia slavila je u Mostaru s 2:1 i to nakon preokreta.
Sport / Nogomet | 26. 10. 2023. u 22:54 Bljesak.info

Bosanskohercegovački prvak HŠK Zrinjski doživio je i drugi poraz u Uefinoj Konferencijskoj ligi.

Poljska Legia slavila je u Mostaru s 2:1 i to nakon preokreta. Nemanja Bilbija doveo je domaće u vodstvo, no Legia je preokrenula autogolom Slobodana Jakovljevića te pogotkom Blaža Kramera u drugom dijelu.

Domaći navijači dugo će pamtiti i VAR koji se nekoliko puta palio. Dvaput je poništio pogotke Zrinjskom, a jednom priznao Legijin pogodak koji su poništili suci na terenu.

U 54. minuti Zrinjski je zatresao mrežu Legije, ali pomoćni sudac podignuo je zastavicu jer je Ćuže bio u zaleđu, a njegovu procjenu potvrdio je i VAR.

VAR nije bio naklonjen Zrinjskom ni u 62. minuti. Blaž Kramer postigao je gol glavom i pomoćni sudac podigao je zastavicu.

No, VAR je odlučio da je Kramer bio u dozvoljenoj poziciji i gosti su mogli slaviti.

U 68. minuti Zlomislić je dugom loptom pronašao Matiju Malekinušića pogađa vrata Legije. Suci nisu ništa pokazali i navijači su proslavili gol, ali VAR je i treći put razbjesnio domaće poništivši Malekinušićev pogodak.

Zrinjski je do kraja pokušavao doći barem do boda, ali jedini put bio je blizu u petoj minuti sudačke nadoknade kada je Stipe Radić visoko skočio nakon kornera ali nije bio precizan.

Sljedeću utakmicu u Konferencijskoj ligi Zrinjski će odigrati s istim protivnikom, ali ovaj put u Varšavi.