Kup BiH

Zrinjski i Široki lako, Velež se mučio

Sport / Nogomet | 19. 10. 2022. u 15:43 M.V. | Bljesak.info

Favoriti uglavnom nisu imali problema u utakmicama šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine. Zrinjski je s 4:0 porazio Zvijezdu 09, Široki Brijeg je s 3:0 dobio Famos na Ilidži, a Sloboda i Posušje postigli su ukupno 13 golova.

Sergej Jakirović je Ugljeviku izveo momčad od igrača koji su dosad manje igrali i takva momčad nije imala problema. Dragan Juranović doveo je goste u vodstvo, a u pobjedi 4:0 golove su postizali Irfan Hadžić, Matej Senić i Abdul Zubairu.

Široki Brijeg je s 3:0 porazio Famos, a sve golove postigli su u prvom poluvremenu. Bože Musa i Dominik Radić s dva gola donijeli su pobjedu Širokom.

Jedini koji se mučio je branitelj naslova Velež koji je tek golom Nemanje Anđušića u 74. minuti slomio otpor TOŠK-a u Tešnju. Pobjedu 2:0 potvrdio je Dženan Zajmović pred kraj utakmice.

Donekle se mučio i Željezničar, a gol za 2:1 pobjedu kod Budućnosti u Banovićima postigao je Edin Cocalić.

Najuvjerljivija bila je tuzlanska Sloboda koja je s 8:2 porazila amatersku ekipu Baton, a Posušje je s 5:1 svladalo niželigaša Kolinu.