FOTO| VIDEO | Kraj polusezone

Zrinjski s igračem manje do pobjede nad Borcem, incidenti na travnjaku obilježili derbi

Gotova je polusezona u Premijer ligi. Zrinjski je jesenski prvak, a polusezonu je zaključio pobjedom protiv Borca 1:0.
Sport / Nogomet | 20. 11. 2022. u 17:00 M.V. | Bljesak.info

Zrinjski će proljeće čekati kao vodeća momčad Premijer lige, s tri boda više i utakmicom manje od prvog pratitelja. Momčad Sergeja Jakirovića jesen je zaključila pobjedom 1:0 protiv banjalučkog Borca.

U duelu dva zadnja prvaka bilo je svega, šansi ali i incidenata, pogotovo pred kraj kada su gosti izgubili živce. Ipak, bila je ovo zaslužena pobjeda Zrinjskog, a ostvarena je s igračem manje jer je u 52. minuti isključen Mandić.

Uz to, domaćin je bio oslabljen za svog najboljeg igrača Nemanju Bilbiju koji nije igrao zbog bolesti.

Čim je počelo drugo poluvrijeme krenulo je vatreno. Prvo je Nikola Mandić, koji je ušao u drugom dijelu umjesto Irfana Hadžića, promašio iz idealne prilike, a malo kasnije vratar Zrinjskog Josip Čondrić umalo je koštao svoju momčad.

Bljesak.info / Slavlje domaćih nakon gola
Bljesak.info / Niko Janković
Bljesak.info / Irfan Hadžić šutira

Čondrić je driblao skoro do centra i dobacio loptu do Nikole Andrića koji je s centra pokušao pogoditi prazna vrata. Tamo je loptu glavom zaustavio Marin Magdić, a onda ju je izbio i s gol linije.

No, tu nije bio kraj uzbuđenjima. Praktično u sljedećem napadu Mandić je zaustavio Envera Kolašina koji je sam krenuo prema vratima i sudac Kazlagić mu je dao crveni karton.

Bljesak.info / Bakljada Ultrasa
Bljesak.info / Amer Bekić dobio žuti karton
Bljesak.info / Mandić isključen
Ipak, i s igračem manje Zrinjski je poveo. U 55. minuti slobodan udarac s lijeve strane izveo je Niko Janković, a Hrvoje Barišić odlično je skočio i pogodio za slavlje na tribinama.
Bljesak.info / Irfan Hadžić

Kada se sve raščistilo Kazlagić je isključio Spremu, ali i Almira Bekića, koji je već ranije bio izmijenjen.

Od tada se utakmica Kazlagiću otela kontroli pa je pred kraj došlo do još koškanja, a uletjeli su i predmeti s tribina koji su pogodili nekoga na klupi Borca.

Ipak, sve se dobro završilo, a aktualni prvak proslavio je i jesenski naslov.