Koševo

Rođeni poveli, Sarajevo okrenulo na 2:1

Nogometaši Sarajeva večeras su na stadionu Asim Ferhatović-Hase u okviru šestog kola Premijer lige BiH pobijedili Velež rezultatom 2:1.
Sport / Nogomet | 24. 08. 2019. u 20:05 Bljesak.info

Nogometaši Veleža poraženi su od Sarajeva na stadionu Asim Ferhatović-Hase rezultatom 2:1.

Iako su igrali po nevremenu, oba kluba imala su iznimku podršku navijača. U 26. minuti gosti stižu do vodstva. Brandao šutira sa distance iz naizgled bezopasne situacije, a Kovačević umjesto da uhvati loptu skreće je u svoju mrežu.

Na samom početku drugog poluvremena Sarajevo golom Šerbečića dolazi do izjednačenja, a  već u 61. minuti Haris Handžić odličnim udarcem zatresao je mrežu gostiju i povisio na 2:1.

Ovo je treća uzastopna pobjeda Sarajeva i klub je trenutno na prvom mjesto tablice s dva boda više od  Željezničara. Velež ostaje na pretposljednjoj poziciji.

Večeras se još igra u Mostaru gdje  Zrinjski dočekuje Borac, a Širokom dolazi Željezničar.