Odličan derbi

Željo nadoknadio dva gola minusa, Samir Bekrić u 96. pogodio za bod

Željezničar i Sarajevo odigrali su odličan sarajevski derbi u kojem su pala četiri gola.
Sport / Nogomet | 26. 08. 2022. u 21:57 M.V. | Bljesak.info

Željezničar i Sarajevo odigrali su 2:2 u utakmici u kojoj su gosti s Koševa imali pobjedu u rukama sve do zadnjih nekoliko minuta.

Naime, Sarajevo je povelo golom Ivana Ikića iz jedanaesterca u 47. minuti, a na 2:0 u 76. minuti povisio je Musa Muhammed.

Iako je Željezničar imao igrača više cijelo drugo poluvrijeme, jer je krajem prvog isključen Frane Čirjak, tek u zadnjih nekoliko minuta domaći su uspjeli izjednačiti.

Prvo je u 88. nakon kornera pogodio Dženan Haračić, da bi u šestoj minute sudačke nadoknade Željezničar dobio slobodan udarac koji je izveo Samir Bekrić i majstorski pogodio za slavlje pune Grbavice.

Inače, derbi je odigran u lijepom ambijentu kojeg su jedino prekidali navijači silnom pirotehnikom.