Domaćin siguran na otvaranju

VIDEO I Fofana i Krasso sredili Gvineju Bisao

Protiv Gvineje Bisao sve je krenulo idealno jer je već u 4. minuti sjajno iskoristio jedan poklon Seko Fofana.
Sport / Nogomet | 14. 01. 2024. u 11:24 Bljesak.info

Reprezentacija Obale Bjelokosti je na najboljim mogući način kao domaćin otvorila ovogodišnje izdanje Afričkog kupa nacija. Na domaćem terenu je savladala selekciju Gvineje Bisao potpuno zasluženo 2:0.

Francuz Gasset je posložio jednu opet izuzetno kvalitetnu selekciju koja lovi treći naslov najbolje na svom kontinentu.

Protiv Gvineje Bisao sve je krenulo idealno jer je već u 4. minuti sjajno iskoristio jedan poklon Seko Fofana. Igrač Al Nassra je efektno pogodio s ivice kaznenog prostora. Imali su i u nastavku utakmice domaćini inicijativu, pogodili su prečku, nekoliko prilika, sve do 58. minute kada se Jean-Philippe Krasso oslobodio svog čuvara i nakon ubacivanja Bambe savladao golmana Gvineje.

Tek su nakon drugog gola gosti zaigrali nešto bolje u fazi napada, ali opet to nije bilo dovoljno da naprave nešto više. Danas u skupini A igraju Nigerija i Ekvatorijalna Gvineja.