Osmina finala

Velež rutinski kroz Uskoplje, Rođeni zabili šest komada svom domaćinu

Mostarski Velež s uvjerljivih 6:0 svladao je HNK Sloga u Uskoplju/Gornjem Vakufu.
Sport / Nogomet | 27. 10. 2021. u 16:11 S.B. | Bljesak.info

Mostarski Velež očekivano je prošao u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine. Velež je dobio za protivnika trećeligaša, odnosno člana Druge lige Federacije BiH, skupina Jug, momčad HNK Sloga iz Uskoplja/Gornjeg Vakufa, a opravdao je ulogu favorita bez problema.

Trener Feđa Dudić poslao je na teren stadiona "Košute" prilično jak sastav, a takva momčad osigurala je prolaz već u prvom poluvremenu, kada je bilo 4:0 za Velež.

Velež je poveo iz jedanaesterca kojeg je realizirao Brandao, a do odmora su zabijali Dino Hasanović, Slaviša Radović, te Nemanja Anđušić.

U drugom dijelu igra se smirila, no u samoj završnici pala su još dva gola. Omar Pršeš povećao je na 5:0 u 83. minuti, a konačnih 6:0 postavio je Dženan Zajmović u 90.

Inače, dolazak Veleža u Uskoplje privukao je veliku pažnju, pa je domaćin ispunio tribinu svog stadiona do kraja, a nogometaši polu-amaterskog kluba prikazali su se u solidnom svjetlu, i sami su imali nekoliko dobrih prilika za gol.