Pretposljednje kolo

Velež kažnjen za promašaje, Željo i Široki remizirali

Nedjeljnim utakmicama kompletirano je 32. kolo Premijer lige, pretposljednje u ovoj sezoni.
Sport / Nogomet | 22. 05. 2022. u 18:20 M.V. | Bljesak.info

U ovom kolu odigrana su i dva derbija, koji nisu imali neki drugi značaj, osim prestiža.

Mostarski Velež gostovao je kod banjalučkog Borca, u prvoj utakmici nakon osvajanja Kupa BiH, te doživio i treći poraz (1:2) od iste momčadi u ovoj sezoni.

Velež je poveo kod Borca preko mladog Tarika Šikala u 10. minuti, bio je i opasnija momčad, ali je na kraju kažnjen za sve promašaje.

Prvo je u 38. minuti Jovo Lukić izjednačio u 38. minuti, a onda je u 78. prelijep gol postigao Dejan Meleg.

Velež je s druge strane dvaput pogodio okvir gola, Ovčina je pogodio vratnicu, a Slaviša Radović gredu.

Na Grbavici su Željezničar i Široki Brijeg odigrali 0:0, iako su domaći u dva navrata u samoj završnici pogodili gredu. U još jednoj utakmici bez rezultatskog značaja Sarajevo je s 1:0 svladalo Slobodu.