Razbijena Zvijezda 09

Velež krenuo "petardom", Slovenac strijelac prvog gola u novoj sezoni

Mostarski Velež na najbolji način otvorio je novu sezonu, uvjerljivom pobjedom 5:0 protiv Zvijezde 09.
Sport / Nogomet | 29. 07. 2023. u 22:15 M.V. | Bljesak.info

Budući da su čak tri utakmice prvog kola Premijer lige odgođene zbog europskih obaveza uključenih klubova, čast da otvore novu sezonu imali su nogometaši Veleža i Zvijezde 09.

Veležovi navijači očito su se zaželjeli nogometa jer su napunili stadion Rođeni, a njihovi ljubimci odužili im su se uvjerljivom pobjedom protiv povratnika u Premijer ligu.

Domaći su razbili goste iz Etno sela "Stanišić" s 5:0, a pitanje pobjednika riješili su u osam minuta prvog dijela.

Prvi gol za Velež, i u cijeloj sezoni, zabio je Slovenac Klemen Šturm u 19. minuti utakmice. Već u 25. bilo je 2:0, a na centaršut Oreča zabio je Nemanja Anđušić. Samo dvije minute kasnije zabio je i drugi Slovenac, Alen Kranjc koji je pogodio nakon duge lopte iz zadnje Veležove linije.

U drugom poluvremenu gol je postigao još jedan debitant. Mihael Mlinarić završio je dugu i krasnu akciju Veleža za velikih 4:0. Velež je ubrzo mogao i do 5:0, ali je Raphael Lea'i propustio stopostotnu priliku.

Ipak, reprezentativac Solomonskih Otoka postigao je peti Veležov gol u 88. minuti i zaključio sjajnu večer domaćih.

Velež je tako savršeno otvorio novu sezonu a bit će domaćin i u sljedećem kolu, jer mu u goste dolazi još jedan povratnik u ligu, GOŠK.