Basel iznenadio

Večer preokreta u Konferencijskoj ligi

Obje prve polufinalne utakmice Konferencijske lige završene su istim rezultatom, 2:1. Na osnovu tih rezultata, bliži su finalu Basel i West Ham.
Sport / Nogomet | 11. 05. 2023. u 23:31 Bljesak.info

Engleski premierligaš West Ham preokretom u drugom poluvremenu pobijedio je AZ Alkmaar 2:1.

Gosti su na odmoru imali 1:0 golom Reijndersa u 41. minuti, da bi u nastavku Benrahma u 67. iz kaznenog udarca i Antonio u 76. osigurali minimalnu pobjedu Čekićarima.

Najzanimljiviji detalji OVDJE

Preokret se dogodio i u Firenci gdje je Basel svladao Fiorentinu 2:1. I tamo je na poluvremenu bilo 1:0 za kasnijeg poraženog.

Fiorentinu je u vodstvo doveo Cabral u 25. minuti, a Basel je šokirao domaću publiku golovima Dioufa (71.) i Amdounija (90.+3) i tako došao nadomak povijesnog, prvog europskog finala u povijesti. GOLOVI

Basel je inače klub koji svesrdno prati i za njega navija od malih nogu slavni švicarski tenisač Roger Federer.

Uzvratni susreti igraju se u četvrtak 18. svibnja, a finale je 7. lipnja u Pragu.