Europska liga

United nakon preokreta protiv Barcelone do osmine finala

Nogometaši Manchester Uniteda izborili su nastup u osmini finala Europske lige. Nakon 2:2 na Nou Campu protiv Barcelone, Crveni vragovi u uzvratu su slavili s 2:1.
Sport / Nogomet | 23. 02. 2023. u 22:59 Bljesak.info

Na Old Traffordu Lewandowski je zabio iz penala za vodstvo 1:0 gostiju u 18., a izjednačio je Fred u 47.

Za pobjedu Manchester Uniteda od 2:1 zabio je Antony.

Roma je na Olimpicu pobijedila Salzburg 2:0. Strijelci su bili Belotti (33) i Dybala (40).

Time je Vučica nadoknadila minimalni poraz iz prve utakmice od 0-1.

Nogometaši Bayer Leverkusena također su izborili plasman u osminu finala Europske lige nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Monaco.

Monaco je u prvom susretu u Leverkusenu pobijedio sa 3-2, a identičnim rezultatom su Nijemci slavili u Kneževini.

Gosti su poveli u 13. minuti golom Floriana Wirtza, šest minuta kasnije je iz kaznenog udarca izjednačio Wissam Ben Yedder, no već u 21. minuti Exequiel Palacios je zabio drugi pogodak za "Apotekare".

Bayer je korak bliže prolazu stigao u 58. minuti kada je Amine Adlia zabio i treći pogodak.

Tri minute kasnije Ben Yedder je mogao smanjiti, ali je pogodio prečku. Uslijedilo je novo uzbuđenje pred suprotnim vratima, Mitchel Bakker je zatresao mrežu domaćina, no pogodak je poništen zbog zaleđa.

Monaco se vratio u život u 84. minuti kada je Breel Embolo zabio glavom iz teške pozicije smanjivši na 2-3.

Kako više nije bilo golova susret je ušao u produžetke, ali niti u dodatnih 30 minuta nije bio golova pa je odluka pala nakon izvođenja je jedanaesteraca.