Europska liga

Union Berlin izbacio Ajax: Gol i asistencija Juranovića

Nogometaši Union Berlina plasirali su se u osminu finala Europske lige nakon što u play-off rundi nadigrali u dvije utakmice Ajax. U prvoj utakmici rezultat je bio 0:0, a u drugoj su Nijemci slavili s 3:1.
Sport / Nogomet | 23. 02. 2023. u 23:17 Bljesak.info

Za Union je odličnu utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Josip Juranović s golom i asistencijom.

Domaćin je poveo u 20. minuti golom Robina Knochea iz kaznenog udarca, a na 2-0 je povisio hrvatski reprezentativac Josip Juranović postigavši u 44. minuti prvijenac za njemački sastav.

Juranović je pucao sa 20-tak metara lijevom nogom, a pomogao mu je i gostujući golman Geronimo Rulli lošom reakcijom.

Na otvaranju drugog dijela Ajax je u 47. minuti smanjio golom Mohammeda Kudusa, no tri minute kasnije već je bilo 3-1. Juranović je ubacio iz kornera, a Danilho Doekhi pogodio za 3-1.

U posljednjim trenucima susreta Ajax je ostao s igračem manje nakon što je Edson Alvarez dobio drugi žuti zbog prigovaranja sucu.

Juranović je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Roma je u Rimu nadoknadila poraz 0-1 iz prve utakmice, pobijedivši RB Salzburg sa 2-0 golovima Andreje Belottija (33) i Paula Dybale (40).

U ranijem terminu plasman u osminu finala izborili su Bayer Leverkusen, Juventus, Sporting i Sevilla.