Kvalifikacije

Ukrajina šokirala svjetske prvake; Srbija preokretom do prve pobjede

Najuvjerljiviju pobjedu na početku kvalifikacija upisali su Česi, koji su 6:2 slavili protiv Estonije. Inače, Estonci su pokošeni sveprisutnim virusom i u ovom su susretu nastupili s vrlo šarenim sastavom.
Sport / Nogomet | 25. 03. 2021. u 00:05 Bljesak.info

Širom Europe igrale su se u srijedu kvalifikacijske utakmice, a zabilježeno je i nekoliko iznenađujućih rezultata. Vjerojatno najviše odjeknuo je remi aktualnih svjetskih prvaka protiv Ukrajine.

Francuska je povela preko Griezmanna u 19. minuti, no Kimpembe je poništio to vodstvo matiravši vlastitog vratara Llorisa. Domaćini su do kraja pritiskali, ali do novog pogotka nisu stigli.

Belgija je, unatoč tome što je gubila 1:0, očekivano opravdala ulogu favorita protiv Walesa i na kraju slavila 3:1 pogocima De Bruynea, Hazarda i Lukakua.

Portugal je teže od očekivanog slavio protiv Azerbajdžana 1:0, s time da su si gosti sami zabili pogodak, dok je Norveška s glatkih 3:0 preskočila gostovanje na Gibraltaru.

Što se tiče naših susjeda, Hrvatska je poražena u Sloveniji, a pobjede su upisali Srbi i Crnogorci.

Pogocima Jovetića Crna Gora je uspješno prošla gostovanje u Latviji (2:1), a odlična utakmica odigrana je u Beogradu, gdje je Srbija svladala Irsku 3:2.

Gosti su poveli preko Browna u 18. minuti, no tada na scenu stupa Tadić i s tri asistencije rješava pitanje pobjednika. Prvo je asistirao Vlahoviću, koji je nastavio sjajnu formu iz Fiorentine, a zatim dva puta Mitroviću.

Posebno je lijep bio prvi pogodak napadača Fulhama, kada je s 30-ak metara majstorskim potezom prebacio gostujućeg vratara.

Već za tri dana čekaju nas nova kvalifikacijska uzbuđenja širom Europe.