Počele kvalifikacije za SP

Turska nokautirala na startu favoriziranu Nizozemsku

Prije odlaska na odmor, susret je obilježila jedna sporna situacija. Činilo se da je udarac Matthijsa de Ligta prešao gol-liniju, ali sudac Michael Oliver je samo pokazao da se igra dalje.
Sport / Nogomet | 24. 03. 2021. u 21:39 Bljesak.info

Europski dio kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. započeo je ove srijede utakmicom u Istanbulu gdje je Turska pobijedila Nizozemsku s 4:2 i odmah istaknula kandidaturu za izravni plasman u Katar.

Bio je ovo dvoboj prvog kola skupine G u kojoj su osim Turske i Nizozemske još i Norveška, Crna Gora, Latvija i Gibraltar.

U 15. minuti je turski kapetan Burak Yilmaz zabio na asistenciju Hakana Calhanoglua, a u 34. je isti igrač ponovno bio precizan, ovaj put s bijele točke.

Budući da u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo nema VAR-a, nije bilo niti mogućnosti da Oliver provjeri je li dobro dosudio.

Tek što se krenulo s centra u drugom poluvremenu, Calhanoglu je u 46. minuti zabio za 3:0.

Ipak, uspjeli su gosti unijeti dramu u sami finiš jer su u 75. i 76. minuti postigli dva zgoditka, prvo Davy Klaassen, a zatim i Luuk de Jong.

Sve dileme oko pobjednika razriješene su u 81. minuti kada je Yilmaz zaokružio svoj hat-trick i osigurao Turcima tri startna boda.