Horor

Teška ozljeda vratara Slavije Prag ostala u sjeni povijesnih rezultata

Igrač novog škotskog prvaka Kemar Roofe htio je jednu dugu i visoku loptu prebaciti preko golmana, ali je u kung-fu stilu pritom podigao nogu i umjesto po lopti, on je đonom ušao točno na Kolářovo lice.
Sport / Nogomet | 20. 03. 2021. u 06:30 Bljesak.info

Pomalo u sjeni uspjeha dvaju 'autsajdera' iz Jugoistočne Europe, Dinama Zagreb i Slavije Prag u Europskoj ligi, ostala je teška ozljeda Slavijinog vratara Ondřeja Kolářa, iz 61. minute utakmice u Glasgowu.

Rezultat je tad još bio 1:0 za goste iz Češke, pa je Rangers svom snagom krenuo po izjednačujući gol i produžetak.

Izraelski sudac Orel Grinfeld bez razmišljanja je isključio Roofea, a Kolář je dugo ostao nepomično i u nesvjestici ležati na terenu. Posljedice tog starta su za Kolářa bile uistinu teške.

Nakon pregleda u bolnici, u koju je hitno prebačen, ustanovljeno je kako je pretrpio teške ozljede glave, posebice na području prednjih sinusa, gdje je došlo do prijeloma čeone kosti.

Ne samo to, ‘zaradio’ je i 10 šavova te potres mozga, a do kraja utakmice je na Slavijinom golu stajao 18-godišnji Matyáš Vágner, jer su i druga dva zamjenska vratara već otprije bili ozlijeđeni.

Moguće je da je ova sezona za njega završena, a nije isključeno da će u nastavku karijere morati nositi ragbijašku kacigu, baš poput njegova kolege i sunarodnjaka, Petra Čecha.

U svakom slučaju, neće biti dio momčadi za sljedeću utakmicu i neće se pridružiti češkoj reprezentaciji na predstojećim međunarodnim susretima.