Europska liga

Nekoliko ludih utakmica; Borna Barišić dvostruki strijelac

Od 21 sat odigrano još sedam utakmica šesnaestine finala Europske lige, a u strijelce se upisao Borna Barišić. Hrvatski reprezentativac zabio je dva gola u pobjedi Rangersa 4:3 kod Antwerpa.
Sport / Nogomet | 19. 02. 2021. u 00:05 Bljesak.info/H

U prvom susretu 16-ine finala Europske lige Rangers je u "ludom" dvoboju u Antwerpenu pobijedio Royal Antwerp sa 4-3 uz dva gola hrvatskog reprezentativca Borne Barišića.

Bila je to fantastična utakmica sa sedam golova i još niz prilika na obje strane.

Gosti su poveli, Antwerp je potom vodio 2-1 i 3-2, no Rangers je okrenuo rezultat i ostvario pobjedu. U posljednjim trenucima susreta belgijski sastav je mogao izjednačiti, no Japanac Koji Miyoshi je pogodio vratnicu.

Aribo je u 39. minuti doveo Rangers u vodstvo, no Avenatti (45+1) i Rafaelov (45+8-11m) su u samoj završnici prvog dijela okrenutli rezultat.

Izjednačio je Borna Barišić iz jedanaesterca u 59. minuti, no Hongla je u 67. doveo belgijski sastav do nove prednosti. Kent je u 83. zabio za 3-3, a pet minuta kasnije Abdoulaye Seck je skrivio kazneni udarac nakon što je igrao rukom.

Seck je dobio drugi žuti i morao je ranije napustiti teren, a Borišić je sigurno zabio za 4-3, piše Hina.

Domaćin je s igračem manje jurnuo po izjednačenje i u četvrtoj minuti nadoknade Miyoshi je imao zicer, no pogodio je desnu stativu. Nikola Katić zbog ozljede koljena nije nastupio za Rangers, piše Hina.

Sjajnu utakmicu odigrali su Molde i Hoffenheim u Villarrealu, a na koncu je završilo 3-3 premda je njemački sastav vodio 3-1 i imao kazneni udarac za četvrti gol.

Hoffenheim, za koji Andrej Kramarić nije nastupio zbog ozljede gležnja, sve je mogao riješiti u prvom dvoboju. Međutim, nemoguće je što su sve igrači Hoffenheima promašivali.

Hoffenheim je vodio 3-1 i promašio kazneni udarac, da bi Molde do kraja susreta uspio izjednačiti na 3-3.

Bundesligaš je poveo 2-0 golovima Dabbura (8, 28), smanjio je Ellingsen u 41. minuti, a u posljednjim trenucima prvog dijela Baumgartner je povisio na 3-1. U 63. minuti Dabbur je mogao upisati hat trick, no nije realizirao jedanaesterac. Njegov udarac sjajno je zaustavio Andreas Linde.

Na 2-3 je smanjio Ullan Andersen u 71. minuti, a samo tri minute kasnije Fofana je pogodio za 3-3.

Ajax je u posljednjih pet minuta susreta okrenuo rezultat protiv Lillea i na gostovanju slavio sa 2-1.

Domaćin je poveo u 72. minuti golom Weaha, no "Kopljanici" su okrenuli rezultat, a strijelci su bili Tadić (87-11m) i Brobbey (89). Domagoj Bradarić je za Lille igrao posljednjih sedam minuta.

Benfica i Arsenal su na rimskom Olimpicu odigrali 1-1, a sve najvažnije se dogodilo od 55. do 57. minute. Pizzi je u 55. minuti iz kaznenog udarca doveo Benficu u vodstvo, a izjednačio je Saka dvije minute kasnije.

Granada je golovima Herrere (19) i Kenedyja (21) pobijedila Napoli sa 2-0.

Uzvratne utakmice su za tjedna dana.

Rezultati:

Dynamo Kijev (Ukr) – Club Brugge (Bel) 1-1 (Bujalski 62 / Mechele 67)
Wolfsberger (Aut) – Tottenham (Eng) 1-4 (Liendl 55-11m / Son 13, Bale 28, Moura 34, Vinicius 88)
Real Sociedad (Špa) – Manchester United (Eng) 0-4 (Fernandes 27, 58, Rashford 65, James 90)
Crvena Zvezda (Srb) – Milan (Ita) 2-2 (Kanga 52-11m, Pavkov 90+3 / Pankov 42-ag, Hernandez 61-11m)
Slavia Prag (Češ) – Leicester City (Eng) 0-0
Sporting Braga (Por) – Roma (Ita) 0-2 (Džeko 5, Mayoral 86)
Krasnodar (Rus) – Dinamo (HRV) 2-3 (Berg 28, Claesson 69 / Petković 15, 54, Atiemwen 75)
Young Boys (Švi) – Bayer Leverkusen (Njem) 4-3 (Fassnacht 3, Siebatcheu 19, 89, Elia 44 / Schick 49, 52, Diaby 68)
Olympiakos (Grč) – PSV (Niz) 4-2 (Bouchalakis 9, M’Vila 37, El Arabi 45+2, Masouras 82 / Zahavi 14, 40)
Benfica (Por) – Arsenal (Eng) 1-1 (Pizzi 55-11m / Saka 57)
Antwerp (Bel) – Rangers (Ško) 3-4 (Avenatti 45+1, Rafaelov 45+8-11m, Hongla 67 / Aribo 39, Barišić 59-11m, 90-11m, Kent 83)
RB Salzburg (Aut) – Villarreal (Špa) 0-2 (Alcacer 41, Nino 71)
Molde (Nor) – Hoffenheim (Njem) 3-3 (Ellingsen 41, Andersen 71, Fofana 74 / Dabbur 8, 28, Baumgartner 45+3)
Granada (Špa) – Napoli (Ita) 2-0 (Herrera 19, Kenedy 21)
Maccabi Tel Aviv (Izr) – Šahtar (Ukr) 0-2 (Patrick 30, Tete 90+3)
Lille (Fra) – Ajax (Niz) 1-2 (Weah 72 / Tadić 87-11m, Brobbey 89)