Remi na Tušnju

Velež ostao bez pobjede u sudačkoj nadoknadi

Sport / Nogomet | 14. 04. 2023. u 17:28 M.V. | Bljesak.info

U drugoj utakmici 26. kola Premijer lige mostarski Velež je odigrao 1:1 s Tuzla Cityjem. Bila je to ne pretjerano kvalitetna utakmica na polupraznom tuzlanskom Tušnju, ali i dramatična u samoj završnici.

Tuzlaci su bili osjetno bolja momčad i imali su više prilika, ali je Velež iskoristio svoje malobrojne prilike. Igrala se 81. minuta, Raphael Lea'i je proigrao Nermina Haskića, a najbolji Veležov strijelac lijepo pogađa suprotan kut.

Tuzlaci su pokušali doći barem do boda, a došli su do njega u 93. minuti. Nakon velike gužve u šesnaestercu gostiju pogodio je Đorđe Pantelić. Bivši Veležov igrač nije htio proslaviti pogodak.

Bio je to prvi primljeni pogodak Veleža, nakon što su u sedam uzastopnih utakmica sačuvali svoju mrežu.

Obje ekipe okreću se uzvratima polufinala Kupa, s tim da Tuzla City ima skoro nemoguć posao kod Zrinjskog (0:3), dok Velež brani 1:0 na Grbavici.