Zaostale utakmice

Tuzla slavila na praznoj Pecari, nula na Grbavici

U Širokom Brijegu i Sarajevu odigrane su zaostale utakmice iz 29. kola, koje su odgođene zbog utakmica Europskog U17 prvenstva za nogometašice.
Sport / Nogomet | 18. 05. 2022. u 19:36 M.V. | Bljesak.info

Široki Brijeg je odradio prvu utakmicu od četiri utakmice koje mora odigrati bez navijača. Tuzla City u takvom ambijentu bila bolja i slavila 1:0 pobjedu golom Petra Mišića već u sedmoj minuti utakmice.

U 38. minuti gosti su imali i jedanaesterac, no Dario Miškić obranio je udarac Adnana Džafića, a onda je Krpić promašio s tri metra.

Ovom pobjedom Tuzlaci su praktično osigurali drugo mjesto, iako je već i ranije bilo jasno da su osigurali Europu, prvi put u svojoj povijesti.

U isto vrijeme, Željezničar i Borac igrali su bez golova na Grbavici, u utakmici u kojoj su domaći imali nešto bolje prilike.