Drama jedanaesteraca

Tuzla nakon velikog preokreta izbacila Borac i prošla u polufinale

Sport / Nogomet | 16. 03. 2022. u 18:45 M.V. | Bljesak.info

Nogometaši Tuzla Cityja plasirali su se u polufinale Kupa BiH nakon što su u uzvratu bili bolji banjalučkog od Borca.

U prvom susretu bilo je 1:0 za Banjalučane koji su i u drugoj utakmici poveli s 1:0. No, Tuzla se vratila i dobila utakmicu s 2:1.

Odluka je pala na jedanaesterce, a sretniji i spretniji nakon izvođenja jedanaesteraca bio je Tuzla City.

Junak je ponovo bio Emilio Nsue koji je realizirao posljednji penal nakon što je Fejzić prethodno obranio dva udarca s bijele točke i tako donio veliko slavlje gostima iz Tuzle.

Inače, Borac je poveo već u devetoj minuti preko Milana Vušurovića, no gosti su su napravili veliki preokret u zadnjih 20 minuta. Prvo je Mirzad Mehanović izjednačio u 69., da bi reprezentativac Ekvatorijalne Gvineje Nsue pogodio sedam minuta kasnije.

U raspucavanju Fejzić je "skinuo" jedanaesterce Vušuroviću i Vojinoviću, dok je kod Tuzlaka promašio Mirsad Hasanović.