Derbi

Sarajevo i Borac podijelili bodove na Koševu

Derbi susret posljednjeg kola drugog kruga natjecanja donio je podjelu bodova, koja više odgovara gostima iz Banje Luke, koji su zadržali treću poziciju i istu bodovnu prednost nad današnjim rivalom koji zauzima četvrto mjesto na ljestvici.
Sport / Nogomet | 12. 03. 2022. u 15:20 Fena

Nogometaši Sarajeva i Borca odigrali su danas na Koševu neriješeno 1:1, u prvoj utakmici 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Susret je protekao u dominaciji domaćih igrača koji su imali terensku inicijativu i mnogo veći posjed lopte, ali su propustili da realiziraju nekoliko dobrih prilika što ih je na kraju koštalo dva boda.

Već u trećoj minuti Sarajevo je povelo preko Suljića, koji je iskoristio lošu reakciju obrane banjalučkog tima i s 15 metara lob udarcem prebacio istrčalog golmana Borca.

U nastavku meča Sarajevo je imalo još nekoliko dobrih prilika preko Varešanovića, Hebibovića i Kapića, ali je golman Ćetković bio na visini zadatka. S druge strane, najbolju priliku imao je Ayaz čiji udarac glavom je obranio golman Sarajeva.

Početak drugog poluvremena donio je još jednu priliku za Sarajevo, ali je udarac Bagarića završio pored gola. Dvanaest minuta kasnije Suljić se našao u dobroj poziciji i šutirao, ali je loptu na gol liniji zaustavio jedan igrač gostujućeg tima.

Kazna za propuštene prilike stigla je u 59. minuti. Lukić je prevario dvojicu štopera Sarajeva i s desetak metara zatresao mrežu za izjednačenje.

U nastavku meča Sarajevo je krenulo svim snagama po drugi pogodak, ali je obrana Borca uspjela da odoli svim napadima. Najbolju priliku imao je Ahmetović u sudačkoj nadoknadi, ali je glavom šutirao loše te je s gol linije loptu uspio da izbaci Vojnović.