Kane stigao do brojke 200. ligaških golova

Tottenham do bodova na krilima Harryja Kanea

To je bio 200-tih ligaški gol sjajanog napadača reprezentacije. Međutim, kako je utakmica prolazila, tako je Forest preuzimao kontrolu nad igrom u potrazi za izjednačenjem, ali je bio poprilično "ranjiv" iz kontri.
Sport / Nogomet | 28. 08. 2022. u 20:55 Bljesak.info

U posljednjoj utakmici 4. kola Premiershipa, Tottenham Hotspur je kao gost svladao Nottingham Forest 2:0. Već nakon pet minuta igre, gosti su stigli do prednosti, Harry Kane je iskoristio dodavanje Kuluševskog.

Nakon što je Henderson obranio jedanaesterac Kaneu, Williams je mogao poravnati, ali je njego šut otišao nekoliko centimetara pored stative. Bio je to prvi neiskorišteni 11-erac Kanea u Premier ligi nakon više od četiri godine i 15 uzastopnih pogodaka. S druge strane, mladi Henderson je peti put bio "oči u oči" s protivničkim igračem te je samo jednom svladan.

Čak je tri puta obranio uz jedan promašaj. Ipak na devet minuta prije kraja Richarlison bio asistent, a Kane strijelac za konačnih 0:2.Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Tottenham do 73. minute, a upravo nakon njegovog ubačaja je domaći branič Cook igrao rukom te je Tottenham dobio jedanesterac. Treći Tottenham se ovom pobjedom bodovno poravnao s drugim Manchester Cityjem i četvrtim Brighton and Hove Albionom, sva tri sastava imaju po 10 bodova, dva manje od vodećeg Arsenala. Nottingham je 14. s četiri boda.