Premiership

Topnici nakon pobjede u derbiju protiv Liverpoola na vrhu ljestvice

Nogometaši Arsenala vratili su se na vrh ljestvice engleskog prvenstva 3-2 (2-1) domaćom pobjedom protiv Liverpoola u derbiju 9. kola.
Sport / Nogomet | 09. 10. 2022. u 20:37 Bljesak.info

Arsenal je poveo golom Martinellija već u 1. minuti susreta, Nunez je u 34. uspio zabiti za izjednačenje, a Saka je u  prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena uklizao na drugoj vratnici na dodavanje Martinellija i vratio prednost na stranu Topnika.

Firmino je u 53. minuti preciznim udarcem sa 15-ak metara izjednačio na 2:2, ali Arsenal je i treći put stigao do vodstva koje je na kraju i zadržao.

Za konačnih 3:2 zabio je Saka u 76. minuti realiziravši kazneni udarac koji je skrivio Thiago Alcanara nakon što je neoprezno startao na Gabriela Jesusa.

Vodeći Arsenal sada ima 24 boda, jedan više od drugog Manchester Cityja, dok je Liverpool ostao u sredini ljestvice, deseti je s deset bodova i utakmicom manje.