Alavesu bod

Sve je isto samo Koemana nema: Remi Barce na Campu Nou

U susretu 12. kola Barcelona je pod vodstvom privremenog trenera Sergija Barjuana na domaćem terenu remizirala (1:1) s Alavesom koji se nalazi tik iznad zone ispadanja i tako zadala nove muke svojim ionako utučenim navijačima.
Sport / Nogomet | 30. 10. 2021. u 23:15 Bljesak.info

Katalonsko-baskijski okršaj bio je posljednji susret dana u španjolskoj Primeri. Na koncu je glasilo 1:1 na Campu Nou između Barcelone i Alavesa.

U prvome dijelu viđena je očekivana, ali jalova dominacija Blaugrane. Katalonci su imali 80 posto posjeda lopte, ali uputili su svega tri udarca u vrata.

Pred kraj prvoga dijela Sergio Aguero se ozljedio i Barjuan je bio prisiljen u igru uvesti Coutinha.

Drugi dio utakmice započeo je u istome stilu. Samo četiri minute nakon početka nastavka igre u vodstvo je Barcu prekrasnim pogotkom doveo Memphis Depay.

Samo tri minute kasnije, Baskijci se vraćaju u susret. U sjajan prodor krenuo je Luis Rioja, odigrao je dupli pas s Pereom Ponsom, zaobišao ter Stegena i pospremio loptu u mrežu – 1:1.

U 70. minuti bilo je još posla za medicinsku službu Barcelone, sada je nakon ozljede teren napustio Pique.

U idućem kolu Barcelonu očekuje gostovanje kod Celte u Vigu.

Sevilla je pobijedila Osasunu 2:0, a Ivan Rakitić je bio asistent za prvi gol Andalužana.

Pobjedu je potvrdio Argentinac Lucas Ocampos golom u 60. minuti.

Za Osasunu je nakon duge pauze zbog ozljede zaigrao i Ante Budimir, koji je ušao u 68. minuti. Budimir gotovo dva mjeseca nije igrao zbog ozljede aduktora.

Nakon sedme pobjede, Sevilla je druga na ljestvici s 24 boda, koliko ima i prvoplasirani Real Madrid, a obje momčadi odigrale su po 11 utakmica.

Valencia je također s 2:0 pobijedila Villarreal, a ranije je Real Madrid rezultatom 2:1 slavio kod Elchea.